Czym się kierować przy wyborze idealnej kurtki narciarskiej? Czyli coś dla każdego miłośnika sportów zimowych.

25 stycznia 2017 Autor: Martyna Ciudzińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/pexels-photo-48690.jpeg 750 1200 20170125 Czym się kierować przy wyborze idealnej kurtki narciarskiej? Czyli coś dla każdego miłośnika sportów zimowych. Czym się kierować przy wyborze idealnej kurtki narciarskiej? Czyli coś dla każdego miłośnika sportów zimowych. Martyna Ciudzińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
czym-sie-kierowac-przy-wyborze-idealnej-kurtki-narciarskiej-czyli-cos-dla-kazdego-milosnika-sportow-zimowych.jpeg
Czym się kierować przy wyborze idealnej kurtki narciarskiej? Czyli coś dla każdego miłośnika sportów zimowych.

Styczeń, luty i marzec to idealne miesiące na to, aby wybrać się w góry i poszaleć na stoku, jednak zanim to nastąpi warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy, które będą niezbędne w trakcie zimowego szaleństwa. Najważniejszym elementem zimowego stroju jest oczywiście kurtka zimowa, która będzie ciepła, nieprzemakalna i odporna na uszkodzenia. Zatem jaki rodzaj kurtki najlepiej wybrać?

kurtki zimowe

W trakcie uprawiania sportów zimowych najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo!

I właśnie o tych dwóch aspektach musimy pamiętać przy wyborze idealnej kurtki narciarskiej. Najlepsze modele to takie, które są wodoodporne, wiatroszczelne i oddychające, co zapewni komfort w trakcie wysiłku na stoku. Poza tym zwróć uwagę na to, czy kurtka posiada elastyczne ściągacze na rękawach, najlepiej regulowane na rzepy, dzięki czemu jeszcze bardziej ochroni Cię przed mrozem i wiatrem. Aby kurtka stała się jeszcze bardziej praktyczna, to musi mieć kieszenie, które pomieszczą wszystkie potrzebne Ci rzeczy, takie jak telefon komórkowy, aparat lub kamera i inne przedmioty, bez których nie obędziesz się na stoku. Niektóre modele kurtek oprócz zewnętrznych kieszeni posiadają również kieszenie wewnętrzne, są one świetnym rozwiązaniem na przechowywanie bardziej wartościowych rzeczy. Aspekt fasonu kurtki oczywiście należy do indywidualnych upodobań, jednak rekomendujemy modele, które nie krępują ruchów i zapewniają poczucie pełnej wygody, czyli zrezygnujmy z modnych, opiętych kurtek i postawmy na komfort noszenia.

kurtki narciarskie

Dodatki, bez których się nie obędziesz

Poza wyborem idealnej kurtki narciarskiej, warto pomyśleć również o kilku innych ważnych aspektach. Przed wyjazdem w góry zainwestuj w porządne rękawice zimowe i odpowiednią ciepłą czapkę, która ochroni uszy przed wiatrem i mrozem. W trakcie wyboru kieruj się przede wszystkim materiałem, z jakiego są wykonane, natomiast, gdy wybierasz rękawice narciarskie zwróć uwagę na to czy są wykonane z nieprzemakalnych tkanin.

rękawiczki narciarkie

Teraz gdy już jesteś zaopatrzony w najpotrzebniejsze rzeczy, wystarczy zarezerwować hotel, wykupić skipass i wyruszyć drogę!

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej