Sublimacja - sprawdzony sposób na trwały nadruk

23 listopada 2020 Autor: Mikołaj Grądecki
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/trwaly-nadruk.jpg 750 1200 20201123 Sublimacja - sprawdzony sposób na trwały nadruk Sublimacja - sprawdzony sposób na trwały nadruk Mikołaj Grądecki https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
sublimacja-sprawdzony-sposob-na-trwaly-nadruk.jpg
Sublimacja - sprawdzony sposób na trwały nadruk

Zamawiając odzież, której przeznaczeniem jest bycie materiałem promocyjnym na event lub odzieżą służbową, poza jakością samego produktu, nie sposób pomyśleć o metodzie jego znakowania. To niezwykle ważne, aby metoda nadruku była odzwierciedleniem potrzeb Klienta, przeznaczenia odzieży i oczekiwań odbiorców. Jeśli zależy Tobie na intensywnym odwzorowaniu kolorów i wysokiej trwałości nadruków, to warto, abyś zainteresował się tą wyjątkową metodą nadruku.

Czym jest sublimacja?

Sublimacja, to metoda nadruku, którą można stosować tylko i wyłącznie na materiałach w 100% poliestrowych, bez dodatku domieszek innego materiału. Materiał musi być w jasnym kolorze tj. takim jak: biały, kremowy, czy jasno szary. Jest to właściwie jedyne ograniczenie jakie niesie za sobą wybór tej techniki znakowania. Ponadto materiały nie mogą być wcześniej powlekane dodatkowymi środkami zabezpieczającymi, takimi jak na przykład powłoka wodoodporna. Sublimacja to metoda, której zastosowanie nie jest poprzedzone koniecznością przygotowania formatek lub matryc więc jest bezkosztowa jeżeli chodzi o przygotowalnie. Między innymi dlatego jest opłacalna zarówno dla niskich jak i wyższych wolumenów. Na cenę ma wpływ jedynie rodzaj odzieży, wielkość pola zadruku oraz nakład do znakowania. Sublimacja jako technika znakowania, doskonale sprawdzi się w przypadku znakowania odzieży sportowej oraz technicznej. Dzięki wnikaniu w materiał, przy jednoczesnym nieobciążaniu jego włókien, jest niewyczuwalna i nie zaburza struktury odzieży dlatego produkt zachowuje swoje właściwości. Dzięki temu odzież znakowana sublimacją sprosta wymaganiom osób uprawiających sport, zapewniając wysoki komfort i swobodę użytkowania.

Czas na kilka technicznych uwag. Maksymalny poziom nafarbienia nie może przekraczać 300%, licząc sumę wartości CMYK. Dla głębokiej czerni obowiązują wartości CMYK: 70% 60% 60% 100%. Ponadto sublimacja charakteryzuje się doskonałym odzwierciedleniem barw, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana przy wielokolorowych projektach – tzw. full print. Jest przy tym jedną z najbardziej trwałych metod znakowania – nadruk sublimacyjny nie kruszy się, nie spiera, nie marszczy.

Na jakiej odzieży można wykorzystać druk sublimacyjny?

Poszukując odzieży sportowej z przeznaczeniem pod druk sublimacyjny, warto zapoznać się z propozycjami, które umieściliśmy w zakładce koszulki sportowe. Wśród nich znajduje się t-shirt marki Promodoro, model nr E3520. Produkt jest wykonany w 100% z poliestru, a dzięki występowaniu w kolorze białym, nadaje się do znakowania opisywaną metodą. Koszulka jest oddychająca, szybkoschnąca z powłoką UV oraz posiada wykończenie, która zapobiega mechaceniu się materiału. Po intensywnym treningu, koszulkę i inne przedmioty trzeba w coś zapakować. Świetnym rozwiązaniem jest klasyczna shopperka BagBase BG901, która znajduje się w zakładce torby polipropylenowe. Torba posiada wymiary 38x42 cm oraz uszy o ponadprzeciętnej długości aż 67 cm. Jej pojemność, to 10 litrów. Ciekawy produkt można znaleźć również w zakładce ręczniki. Jest to produkt wykonany z mixu materiałów. Z jednej strony jest wykonany w 100% z wysokiej jakości bawełny o gramaturze aż 400 g/m2. Z drugiej zaś posiada pas wykonany z poliestru, na który może być naniesiona sublimacja.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej