Koszulki sportowe - znaczenie gramatury materiału

17 maja 2019 Autor: Piotr Zdun
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/koszulki-sportowe-znaczenie-gramatury-materialu.jpg 750 1200 20190517 Koszulki sportowe - znaczenie gramatury materiału Koszulki sportowe - znaczenie gramatury materiału Piotr Zdun https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
koszulki-sportowe-znaczenie-gramatury-materialu.jpg
Koszulki sportowe - znaczenie gramatury materiału

Oceniając jakość koszulki sportowej, należy wziąć pod uwagę oczywiste elementy, takie jak dopasowanie, jakość i kolor. Ale co z gramatura, jaką zapewnia hurtownia odzieży?

Koszulki sportowe a gramatura

Standardowa gramatura męskich koszulek wynosi około 185 g/m2. Lżejsze od tego męskie koszulki są postrzegane jako idealne do sportów, sprawdzają się szczególnie dobrze jako odzież na siłownie. Z drugiej strony jednak te o wyższej gramaturze postrzegane są jako te niosące większą wartość względem ich trwałości. Ale jedne i drugie rozwiązania mają wady. Przyjrzyjmy się nim!

Lekkie koszulki sportowe

Marki odzież sportowej zdobywają wielką popularność wśród fanów aktywnego stylu życia, dzięki swoim niesamowicie miękkim tkaninom, ponieważ są:

  • lekkie
  • wygodne
  • zwarte

Takie męskie i damskie koszulki sportowe są niesamowicie przyjemne dla skóry i nie powodują jakiegokolwiek dodatkowego obciążenia w czasie uprawiania ulubionej dyscypliny.

Do stworzenia takiej odzieży są używane lekkie, wysokiej jakości tkaniny i nierzadko hurtownia odzieży sportowej dodatkowo wypełnia je specjalnymi zmiękczaczami, aby stworzyć super miękką tkaninę . Rezultatem jest lekka waga i miękka w dotyku powierzchnia. Są to cechy, dzięki którym taka koszulka sportowa staje się ulubioną również poza boiskiem, siłownią czy kortem. Taka odzież wyróżnia się komfortem noszenia, przez co firma której logo się na niej znajduje sporo zyskuje w oczach potencjalnych klientów. Jest to stary jak świat sposób na polepszenie wizerunku marki. Dzięki trwałości takich ubrań stają się one najlepszymi produktami w szafie klienta, co nie da się ukryć - rzutuje pozytywnie na całokształt wizerunkowy.

Dlaczego koszulki o wysokiej gramaturze nie nadają się na trening?

Największym minusem koszulek o wysokiej gramaturze jest oczywiście to, że w przeciwieństwie do tych lekkich – czujesz, że masz je na sobie, a to nigdy nie pomaga w wydajności w czasie treningu. Dodatkowo należy pamiętać, iż ze względu na wagę koszulki te są cieplejsze i ruchy nie są w nich aż tak swobodnie. Owszem – taka koszulka sportowa jest naprawdę trwała i może trwać przez dziesięciolecia, ale kto wie- biorąc pod uwagę jej wyżej wymienione wady być może nie będziesz chcieć, aby Ci służyła aż tak długo. Oczywiście ostatecznie decyzja sprowadza się do indywidualnych sympatii i antypatii, aczkolwiek koszulki z wysoką gramaturą nie są przeznaczone jako koszulki, w których można swobodnie trenować. Taka koszulka powinna być lekka, tak by nie ograniczać naszych ruchów i przewiewna, by odprowadzać pot, co jest przeciwieństwem koszulek o dużej gramaturze.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej