Kamizelki robocze – czym powinny się charakteryzować?

08 sierpnia 2023 Autor: Anna Brzezińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/kamizelka-robocza.jpg 750 1200 20230808 Kamizelki robocze – czym powinny się charakteryzować? Kamizelki robocze – czym powinny się charakteryzować? Anna Brzezińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
kamizelki-robocze-czym-powinny-sie-charakteryzowac.jpg
Kamizelki robocze – czym powinny się charakteryzować?

Stosowanie kamizelek roboczych przez pracowników to kwestia wygody i bezpieczeństwa. Ten niepozorny element garderoby zapewnia komfort termiczny, ochrania przed wiatrem i deszczem. Ponadto gwarantuje dobrą widoczność pracowników podczas różnych warunków pogodowych, co jest nieocenione w trakcie wykonywania pracy fizycznej. Zobacz, po czym poznać dobre kamizelki do pracy!

Personalizacja, czyli identyfikacja pracownika

Ważną rolą kamizelek roboczych jest ułatwienie identyfikacji pracownika. W tym celu stosuje się różne nadruki i haft komputerowy na odzieży. Najczęściej są to grafiki obejmujące logotyp firmy, a także nazwę jednostki, oddziału lub stanowiska. Nadruki wykonywane są w nowoczesnej technologii, co gwarantuje ich dobrą rozdzielczość, czytelność i trwałość.

Niekiedy nadruki na kamizelkach wykonywane są techniką haftu komputerowego. Pozwala on na zastosowanie różnych kolorów w jednej grafice. Powstały w ten sposób wzór jest doskonale widoczny, nie spiera się i nie blaknie pod wpływem promieniowania słonecznego. Charakteryzuje się dużą trwałością. Nie niszczy się w praniu, ponieważ nie szkodzi mu woda, temperatura do 40 stopni i detergenty używane do mycia odzieży roboczej.

Nadruki do personalizacji kamizelek roboczych są zwykle nanoszone z przodu na wysokości klatki piersiowej po prawej lub lewej stronie. Mogą też znajdować się na plecach.

Wytrzymałość i trwałość kamizelek roboczych

Dobre kamizelki robocze powinny cechować się wytrzymałością. Standardowo takie produkty tekstylne robocze wykonane są z cienkiego poliestru. Dzięki temu są lekkie i wytrzymałe. Tkanina ta nie ma tendencji do rozciągania, jest cienka i trwała. Poliester jest popularny i charakteryzuje się łatwą obróbką, dlatego jego produkcja jest dość tania. To sprawia, że odzież jest niedroga i łatwo dostępna nawet w ilości hurtowej.

Kamizelki używane podczas pracy fizycznej muszą być także odporne na uszkodzenia mechaniczne, czyli np. rozdarcie, przebicie, przetarcie itd. Istotną kwestią jest jakość wykonania stroju. Najlepsze kamizelki ostrzegawcze są starannie obszyte, nie strzępią się i nie prują. To samo dotyczy sposobu przyszycia pasów odblaskowych – są one trwale przymocowane do tkaniny. Kamizelki robocze pełnią doskonale swoją funkcję, a przy okazji wyglądają estetycznie.

Jak zakłada się kamizelki? Mogą być wkładane przez głowę i mieć formę poncho, jednak częściej są zapinane na rzepy lub na suwak. Dzięki temu pozostają na swoim miejscu i nie krępują ruchów.

Odblaski – bezpieczeństwo przede wszystkim  

Dobre kamizelki robocze zapewniają pracownikom bezpieczeństwo i sprawiają, że są oni lepiej widoczny. Ma to ogromne znaczenie wtedy, gdy prace prowadzone są w sąsiedztwie drogi, torów kolejowych i w innych potencjalnie niebezpiecznych miejscach. Dlatego zdecydowana większość standardowych kamizelek roboczych to wyroby o intensywnym kolorze. Jaskrawożółty, zielony, pomarańczowy lub różowy materiał jest doskonale widoczny z daleka w dobrych warunkach pogodowych w dzień. Obecnie w sprzedaży znajdują się także inne kolory. Takie ubrania są dodatkowo wyposażone w odblaski. Dzięki temu mogą być stosowane podczas prac prowadzonych w miejscach ruchu drogowego przy słabym oświetleniu i w wieczorem. Najczęściej przyjmują one postać dwóch poziomych pasów, chociaż w mniej standardowych modelach spotyka się kombinację pasów poziomych i pionowych.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie każdy, kto pracuje w zakładzie, w którym pracownicy mają kontakt z ruchem drogowym, wózkami widłowymi i innymi maszynami. Na stronie internetowej hurtowni odzieży możesz sprawdzić, jaką normę spełniają wybrane przez Ciebie kamizelki.

Odblaski to charakterystyczny element odzieży roboczej. Dlatego warto wiedzieć, jak dbać o kamizelki. Odpowiednia pielęgnacja pomaga przedłużyć ich właściwości. Stroje z elementami odblaskowymi nadają się do prania w wodzie o temperaturze maksymalnie 40 stopni z dodatkiem detergentu. Producent popularnych kamizelek ostrzegawczych Hi-Vis zapewnia trwałość efektu odblasku do 25 cykli prania.

Komfort termiczny i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Kamizelki użytkowane latem mogą być uszyte ze specjalnej siateczki, która umożliwia wentylację. Dzięki temu dobrze odprowadzają pot i nie powodują przegrzania. Jednocześnie pełnią wszystkie pozostałe funkcje dzięki obecności odblasków i jaskrawego koloru.

Zimowe kamizelki robocze to wytrzymała odzież ocieplana. Ważną cechą strojów stosowanych zimą jest zapewnienie użytkownikowi ciepła i częściowej ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych. Dobra odzież wierzchnia pomaga zachować komfort termiczny, a przy okazji zabezpiecza przed wiatrem, deszczem i mgłą. Jest to związane z technologią szycia i doborem materiałów.

Regulacja rozmiaru i zapięcia – dobre dopasowanie i wygoda

Niektóre kamizelki robocze i ostrzegawcze są wyposażone w łatwą i intuicyjną regulację przy pomocy rzepów. Dzięki temu można dopasować ich rozmiar do postury użytkownika. To sprawia, że odzież nie krępuje ruchów i dobrze przylega. Kamizelki robocze występują w kilku rozmiarach. Przykładowo, na stronie hurtowni odzieży OpenWear można znaleźć kamizelki od S do 7XL, a nawet rozmiary dziecięce. Tak duża rozpiętość wynika z tego, że odblaskowe elementy stroju noszone są w różnych grupach wiekowych (kamizelki mogą nosić uczniowie szkoły, rowerzyści i pracownicy). Duże rozmiary idealnie nadają się do tego, aby nosić je na odzież wierzchnią w okresie zimowym.

Niektóre modele kamizelek roboczych są wyposażone w praktyczne kieszenie znajdujące się w przedniej części. Można w nich schować niewielkie przedmioty takie jak kluczyki, by mogły zawsze być pod ręką. Na wysokości klatki piersiowej znajduje się kieszeń na telefon lub krótkofalówkę oraz przezroczysta kieszonka na identyfikator.

Zakup profesjonalnych kamizelek roboczych i ostrzegawczych to najlepszy sposób na to, by zadbać o bezpieczeństwo i komfort pracowników. Wybierz stroje robocze, które spełniają obowiązujące normy i zapewnij maksymalną ochronę na terenie budowy, w magazynie lub na terenie objętym robotami drogowymi.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej