Jak dbać o ubrania, aby zachować trwałość ich nadruku?

19 kwietnia 2023 Autor: Anna Brzezińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/jak-dbac-o-odziez-z-nadrukiem.jpg 750 1200 20230419 Jak dbać o ubrania, aby zachować trwałość ich nadruku? Jak dbać o ubrania, aby zachować trwałość ich nadruku? Anna Brzezińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
jak-dbac-o-ubrania-aby-zachowac-trwalosc-ich-nadruku.jpg
Jak dbać o ubrania, aby zachować trwałość ich nadruku?

Chcesz cieszyć się kupionymi przez siebie ubraniami przez długi czas, nie martwiąc się tym, że nadruki, którymi zostały ozdobione stracą swoją pierwotną formę? W takim razie, koniecznie przeczytaj ten wpis i dowiedz się, jak dbać o ubrania ozdobione różnego rodzaju nadrukami! Oto praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci zachować trwałość aplikacji zdobiących Twoją odzież.

Pranie – w jakich warunkach należy prać odzież z nadrukiem?

Najważniejszą kwestią w zakresie pielęgnacji odzieży z nadrukiem tak, aby zachować ją w dobrym stanie, jest pranie jej w odpowiednich warunkach. Choć może się to wydawać oczywiste, to jednak czasami można się zapomnieć i wrzucić odzież z nadrukiem np. do pralki nastawionej na pranie w zbyt wysokiej dla nich temperaturze. Jeśli zależy Ci na tym, aby nadruki znajdujące się na ubraniach przez długi czas zachowały idealny stan, pamiętaj o następujących zasadach:

  • Odzież z nadrukiem pierz zawsze na lewej stronie – zasada ta dotyczy wszystkich ubrań, ale w przypadku tych, które są ozdobione jakimkolwiek nadrukiem, ma ona szczególne znaczenie. Dzięki praniu na wewnętrznej stronie, aplikacje będą zabezpieczone przed tarcie o bęben i inne ubrania, co pozwoli uniknąć ścierania się nadruku, a także ewentualnych mechanicznych uszkodzeń, wywołanych np. zahaczeniem o zamki, guziki lub haftki, znajdujące się na innych ubraniach.
  • Używaj łagodnych detergentów – aby przedłużyć trwałość nadruków znajdujących się na Twojej odzieży, wybieraj delikatne środki piorące. Jeżeli musisz usunąć z ubrań plamy, rób to miejscowo – odplamiacz nałóż bezpośrednio na zabrudzenie, unikając kontaktu z nadrukiem. Nie stosuj silnych detergentów, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na stan nadruku, przyspieszając jego blaknięcie.
  • Nie pierz w temperaturze wyższej niż 40 stopni – dzięki temu unikniesz powstawania uszkodzeń i blaknięcia nadruków.
  • Piorąc, wybierz program dedykowany delikatnym tkaninom.

Stosując się do powyższych wskazówek, dotyczących tego, w jaki sposób należy prać ubrania z nadrukiem, z pewnością przedłużysz życie aplikacji, umieszczonych na odzieży.

Czy sposób suszenia odzieży z nadrukiem ma wpływ na stan aplikacji?

Poprawne pranie to jeszcze nie wszystko w kwestii tego, jak dbać o ubrania z nadrukiem, aby przez długi czas pozostawały w idealnym stanie. Oprócz tego ważny jest również sposób suszenia wypranych ubrań. Niestety nie sprawdzi się w tym przypadku suszarka bębnowa. Bardzo ważne jest też unikanie wysokich temperatur, dlatego ubrań ozdobionych różnego rodzaju nadrukami nie należy suszyć ani na słońcu, ani na grzejniku. Wysoka temperatura oraz promienie słoneczne mogą przyspieszyć blaknięcie nadruku. Najlepszym sposobem suszenia ubrań z nadrukiem będzie więc metoda tradycyjna. Wyprane ubrania rozwieś na sznurku, stojącej suszarce lub na wieszakach i pozwól im wyschnąć w sposób naturalny. Jeśli bardzo Ci się spieszy, możesz włączyć grzejnik, a następnie w jego pobliżu umieścić ubrania, które chcesz wysuszyć. Dzięki temu przyspieszysz proces schnięcia, nie narażając odzieży na bezpośrednie działanie wysokiej temperatury. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na szybsze wysuszenie ubrań, bez ryzyka, że nadruki wyblakną lub np. pękną z powodu działania wysokiej temperatury.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat dbania o ubrania z nadrukiem?

Pranie i suszenie to ważne aspekty związane z dbaniem o ubrania. Jednak warto pamiętać, że odpowiadając na pytanie, jak dbać o ubrania ozdobione nadrukiem, dobrze jest uwzględnić również sposób, w jaki należy je prasować. Po pierwsze, prasując ubrania, zawsze przewracaj je na lewą stronę. W przypadku odzieży z nadrukiem ma to szczególnie duże znaczenie, ponieważ bezpośredni kontakt żelazka z ozdobnym wzorem może spowodować uszkodzenie nadruku. Po przyłożeniu rozgrzanego żelazka do nadruku, z dużym prawdopodobieństwem część wzoru przyklei się do urządzenia. Prasując ubrania z nadrukiem korzystaj ze średniej mocy żelazka, aby nie oddziaływać na nadruk zbyt wysoką temperaturą. Ostatnią kwestią, którą warto przemyśleć, jest prasowanie ubrań przez dodatkową warstwę cienkiego materiału. Do tego celu można wykorzystać np. kuchenne ścierki.

Pielęgnacja ubrania z nadrukiem powinna być dostosowana do techniki znakowania, którą wykorzystano do stworzenia wzoru. Przykładowo, nadruki stworzone metodą sitodruku można prać w 50˚C bez ryzyka blaknięcia. W przypadku pozostałych technik zwykle nie należy przekraczać 40˚C. Jeśli natomiast chodzi o obroty na etapie wirowania, w zależności od metody znakowania, zalecenia mieszczą się w przedziale 500-800 obrotów na minutę. Aby nie ryzykować uszkodzenia nadruku, staraj się wirować pranie na niskich obrotach. Na koniec warto wspomnieć, że na trwałość nadruków wpływa również jakość ich wykonania. Jeżeli zależy Ci, aby nadruki na Twoich ubraniach przez długi czas wyglądały idealnie, rób zakupy w miejscach, oferujących wysokiej jakości nadruki, takich jak np. nasza hurtownia.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej