Czy krótkie spodenki mogą stanowić odzież roboczą?

15 kwietnia 2021 Autor: Mikołaj Grądecki
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/blog_40.png 750 1200 20210415 Czy krótkie spodenki mogą stanowić odzież roboczą? Czy krótkie spodenki mogą stanowić odzież roboczą? Mikołaj Grądecki https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
czy-krotkie-spodenki-moga-stanowic-odziez-robocza.png
Czy krótkie spodenki mogą stanowić odzież roboczą?

Naturalnym jest, że każda z branż posiada swoje specyficzne i charakterystyczne tylko dla tej branży cechy i specyfikę. Każdy z rodzajów prowadzonej działalności rządzi się swoimi prawami i w pewien sposób dyktuje zasady w niej panujące. Chodzi tutaj także oczywiście o kwestie odzieży roboczej. Wiele przedsiębiorstw, a w w tym przede wszystkim zakłady produkcyjne i przemysłowe, mają obowiązek udostępnić swoim pracownikom odzież roboczą. Przyjętym powszechnie standardem i normą jest wyposażenie osób zatrudnionych w firmie w odzież adekwatną do wykonywanych przez nich obowiązków. W przypadku personelu wykonującego pracę fizyczną lub gdy zlecane są zadania w zmiennych warunkach atmosferycznych odzieżą roboczą mogą być kurtki, softshelle i spodnie robocze. Przekazując pracownikom taką odzież istotne jest, aby upewnić się, że jest ona wykonana z wysokiej jakości trwałych materiałów oraz że spełnia niezbędne normy i atesty. Do kategorii odzieży roboczej zaliczać może się także elegancka koszula z haftowanym logo marki lub koszulka polo z nadrukiem reklamowym, która to odzież użytkowana jest przez pracowników punktów handlowych. Elegancka odzież służbowa wpływa pozytywnie nie tylko na pracownika, który jest jej użytkownikiem, ale także poprawia odczucia Klienta wobec marki.


Kto ustala rodzaj odzieży roboczej?

Obowiązki pracodawcy dotyczące wyposażenia pracownika w odzież roboczą, w tym na przykład w spodenki robocze męskie, jednoznacznie określone zostały w §  1. Art. 237. Kodeksu pracy, gdzie mowa jest o tym, że: „Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach:

  •  jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu;
  • ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy”.

Jednocześnie w tym samym artykule można wyczytać informacje dotyczące sytuacji, gdy na pracodawcę nie jest nakładany obowiązek powierzenia pracownikowi odzieży służbowej. Co ważne i warte odnotowania, w chwili, gdy pracownik, w trakcie wykonywania pracy, wykorzystuje odzież prywatną, to pracodawca zobowiązany jest do wypłaty ekwiwalentu, którego celem jest pokrycie kosztów cyklicznej wymiany takiej odzież oraz jej czyszczenia. Warto także pamiętać o tym, że odzież robocza, pomimo tego, iż użytkowana jest przez jednego pracownika, to pozostaje pozostaje własnością danego zakładu pracy i w momencie jej zniszczenia, pracodawca może pociągnąć taką osobę do odpowiedzialności materialnej.

Czy krótkie spodenki mogą stanowić odzież roboczą?

Krótkie spodenki robocze zdecydowanie mogą stanowić odzież roboczą i bardzo często tak się właśnie dzieje. Jest to często spotykane szczególnie w przypadku wykonywania obowiązków służbowych na dworze podczas letnich miesięcy - na przykład w budownictwie - czy przy okazji innych prac fizycznych, na przykład na magazynie, czy w centrach dystrybucyjno - logistycznych. Biorąc pod uwagę popularność wykorzystywania tego typu produktu, utworzyliśmy dedykowaną zakładkę spodnie robocze . Jednym z bestsellerowych modeli jest produkt nr RT311 z kolekcji Work Guard, która produkowana jest przez renomowaną firmę Result. Produkt ten wykonany został z bawełny i poliestru o gramaturze aż 270 g/m2. Cechami charakterystycznymi jest wiatroszczelność, potrójne szwy, dodatkowe elementy odblaskowe oraz wiele praktycznych kieszeni. Kolejnym ciekawym modelem z gamy tego producenta jest model nr RT319. Posiada on elastyczne wstawki w pasie, duże szlufki oraz wzmocniony materiał w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenie. Te spodnie robocze krótkie posiadają bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej