Co to jest softshell i na jakie temperatury będzie odpowiedni?

31 października 2022 Autor: Anna Brzezińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/co-to-jest-softshell_1.jpg 750 1200 20221031 Co to jest softshell i na jakie temperatury będzie odpowiedni? Co to jest softshell i na jakie temperatury będzie odpowiedni? Anna Brzezińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
co-to-jest-softshell-i-na-jakie-temperatury-bedzie-odpowiedni.jpg
Co to jest softshell i na jakie temperatury będzie odpowiedni?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór odzieży reklamowej wykonanej z materiału softshell. To idealny wybór, jeśli szukasz oddychających ubrań, które chronią przed warunkami atmosferycznymi. Wyjaśniamy, czym jest softshell, jakie ma cechy i w jakich okolicznościach warto wybrać tego typu tekstylia.

Co to jest softshell? Jakie ma cechy?

Na wstępie należy wyjaśnić, co to jest softshell. To miękki, wiatroodporny i przepuszczający powietrze materiał poliestrowy. Włókna, z których się go tworzy, przeważnie są mieszane z tworzywami syntetycznymi. Dzięki temu jest elastyczny. Świetnie sprawdza się do produkcji odzieży sportowej i roboczej, która nie krępuje ruchów.

Softshell składa się z dwóch warstw. Wewnętrzna odpowiada za sprawne odprowadzanie wilgoci. Z kolei zewnętrzna chroni przed wiatrem. Jednak tego typu tekstylia nie zapewniają ochrony podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu.

Wiesz już, co to jest softshell. Istotne jest też to, na jaką pogodę i do jakich aktywności sprawdzi się odzież wykonana z tego materiału.

Softshell — na jakie temperatury będzie najlepszy?

Warto wiedzieć, kiedy zakładać ubrania softshell. Na jakie temperatury będą odpowiednie? To zależy od tego, czy wybierzesz wersję grubszą, czy cieńszą. Pierwsza świetnie sprawdzi się nawet w ujemnych temperaturach. W takiej odzieży można wybrać się na wyprawy wysokogórskie czy pracować w środku zimy. Materiał zapewni ochronę przed wyziębieniem i odprowadzi nadmiar wilgoci.

Z kolei przy wyższych temperaturach np. wiosną lub latem warto sięgnąć po cieńsze softshelle. Są lekkie i świetnie regulują ciepłotę ciała.

Powstały też różne inne modele np. ultra cienkie i lekkie softshelle, których głównym zadaniem jest usuwanie nadmiaru ciepła zgromadzonego pod ubraniem podczas wysiłku fizycznego. Sprawdzą się wiosną i latem.

Produkowane są też softshelle z warstwą ocieplającą. Ich najważniejszą funkcją jest ochrona przed wyziębieniem organizmu.

Można powiedzieć, że przez cały rok warto nosić ubrania softshell. Na jakie temperatury sprawdzi się dany model? Zależy to głównie od grubości materiału i elementów dodatkowych w postaci np. warstwy ocieplającej lub membrany.

Czy softshell jest nieprzemakalny? — softshell z membraną czy bez

Na koniec warto rozwinąć wątek dotyczący tego, czy softshell jest nieprzemakalny. Nie chroni on przed intensywnymi opadami deszczu lub śniegu. Natomiast sprawdzi się podczas mżawki i w pierwszych minutach ulewy, ponieważ w niewielkim stopniu zabezpiecza ciało przed opadami.

Istnieją jednak wodoodporne modele z membraną. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania powstaje odzież o dużej wodoodporności i wiatroszczelności. Przepuszczalność powietrza i regulacja termiki są tu na niższym poziomie niż w przypadku tradycyjnego softshella, a więc odzież taka nie sprawdzi się w przypadku bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Mimo to bez problemu można ubrać ją do pracy lub na rekreacyjne wypady w góry.

Tak więc to, czy softshell jest nieprzemakalny, zależy od zastosowanych rozwiązań. Modele bez dodatków są tylko częściowo wodoodporne i nie ochronią Cię przed ulewą.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej