Odzież reklamowa w branży gastronomicznej

04 czerwca 2018 Autor: Stanisław Ruta
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/pexels-photo-375889.jpeg 750 1200 20180604 Odzież reklamowa w branży gastronomicznej Odzież reklamowa w branży gastronomicznej Stanisław Ruta https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
odziez-reklamowa-w-branzy-gastronomicznej.jpeg
Odzież reklamowa w branży gastronomicznej

Posiadanie biznesu w branży gastronomicznej, a przede wszystkim restauracji wiąże się z wieloma obowiązkami - od spełnienia wymagań zdrowotnych po dbanie o satysfakcjonujący poziom obsługi klienta. Można pomyśleć, że wdrażanie odpowiedniej odzieży dla pracowników spada gdzieś na dół listy zadań właściciela czy menadżera. Pomyśl jeszcze raz.

Okazuje się bowiem, że większość konsumentów preferuje obsługę w uniformach pracowniczych -jest to mile widziane w dobrych restauracjach, które często odwiedzają. W restauracjach typu fast food odsetek ten jest jeszcze wyższy: jak podają liczne ankiety większość respondentów twierdzi, że preferuje pracowników w uniformach.

Dlaczego odzież reklamowa ma tak wielkie znaczenie w branży gastronomicznej?

To naprawdę proste. Chroni klienta przed dezorientacją, jednocześnie zwiększając poczucie przynależności do danego miejsca. Kiedy pracownicy zakładają uniformy, klienci mogą łatwiej zidentyfikować, kto pracuje dla Twojej firmy.

Powiedzmy, że klient potrzebuje kolejnego drinka i zaczepia osobę, o której myśli, iż jest pracownikiem danego lokalu – a po chwili odkrywa, że osoba, którą prosi o uzupełnienie, jest także klientem, który właśnie wraca do swojego stolika - Ups! Jest to nie tylko kłopotliwe dla klienta, ale może również być szkodliwe dla firmy, jeśli pracownik nie zapewnia stałej obsługi klienta. Oprócz tego, uniformy tworzą poczucie jedności dla pracowników restauracji, co może prowadzić do lepszej pracy zespołowej zamiast konkurencyjnej atmosfery. Jeśli pracownicy noszą taką odzież reklamową codzienne, może to również wywołać poczucie wspólnoty w przeciwieństwie do poczucia indywidualnej ważności. Jeśli pracownicy czują, że są ważni jako zespół, może to doprowadzić do znacznego zwiększenia efektywności pracy zespołowej w miejscu pracy.

odzież reklamowa dla gastronomii

Inne argumenty przemawiające za odzieżą reklamową

Zaufanie klienta do pracownika jest znacznie wyższe - klienci postrzegają pracowników w uniformach jako bardziej:

  • przystępnych,
  • uprzejmych,
  • kompetentnych,
  • godnych zaufania.

Do kogo bardziej prawdopodobnie klient podejdzie do restauracji po pomoc: kogoś w ładnie dopasowanym stroju czy kogoś w starym t-shircie i dżinsach?

Oto kilka propozycji odzieży reklamowej dla branży gastronomicznej:

Uniformy są istotną częścią reprezentacji Twojej marki - bezpośrednio korelują z wiadomością, którą próbujesz wysłać w odniesieniu do Twojej firmy.

Czy posiadasz znakomitą restaurację? Trzymaj się profesjonalnych strojów, takich jak dwurzędowa kurtka szefa kuchni.

Czy posiadasz restaurację o bardziej swobodnej, wyluzowanej atmosferze? Uniformy wciąż mogą wtopić się w Twoją atmosferę i budżet. Wypróbuj wyżej wymienione polo lub spodenki z logo.

Odzież reklamowa oszczędza czas, energię i pieniądze na dłuższą metę. Wiele osób spędza godziny przeczesując wieszaki z odzieżą, szukając reprezentacyjnego stroju do pracy- po znalezieniu kilku akceptowalnych strojów musi wydać setki złotych, aby zapłacić za swoje ubrania. Wdrożenie uniformów w swojej restauracji eliminuje więc wiele kłopotów!

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej