Na co zwrócić uwagę wybierając polar?

12 października 2018 Autor: Maksym Wiktorowicz
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/polar-bear-arctic-wildlife-snow-53425.jpeg 750 1200 20181012 Na co zwrócić uwagę wybierając polar? Na co zwrócić uwagę wybierając polar? Maksym Wiktorowicz https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-polar.jpeg
Na co zwrócić uwagę wybierając polar?

Jeden z najpopularniejszych artykułów reklamowych, uwielbiany przez sportowców oraz podróżników. Często stosowany jako odzież robocza dla pracowników, a także używany na codzień - to właśnie polar. Pomimo swojej prostoty, wciąż nie tracący na popularności. Jak zatem wybrać ten najwłaściwszy?

Historia polaru

Polar powstał na przełomie lat 70-tych i 80-tych jako imitacja sierści niedźwiedzi polarnych. Materiał miał chronić użytkownika przed niską temperaturą. Było to możliwe dzięki temu, iż z poliestrowych splotów wykonano bardzo cienkie rurki, które zostały wypełnione powietrzem, które zapewniało odpowiednią termoregulację.

Polar - zalety

Ubrania polarowe mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim są one hydrofobowe, co oznacza w praktyce, iż polar nie wchłania w ogóle wody. Dodatkowo też reaguje na zmiany poziomu wilgoci. Kolejną ważną kwestią, która wiąże się z poprzednimi to fakt, iż polar schnie w ekspresowym tempie, co sprawia, że jest idealny do podróży. Odzież polarowa dzięki swoim doskonałym właściwościom izolacyjnym, bardzo dobrze reguluje naturalną temperaturę ciałą użytkownika.

bluzy polarowe

Polar - na co zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedniego modelu należy przede wszystkim zorientować się, czy wybrany artykuł jest w pełni termoaktywny. Materiał taki umożliwia odprowadzenie wilgoci na zewnątrz dzięki przepuszczaniu pary wodnej.

Warto jest też zwrócić uwagę na gramaturę. Każda waga materiału ma też swoje właściwości w przypadku polaru. Cieńszy polar (o gramaturze nawet ok. 100g/m2) będzie najwygodniejszy, jednakże zazwyczaj wymaga towarzystwa kurtki (np. softshell). Polar o gramaturze ok. 200g/m2 jest wybierany najczęściej - jest on zazwyczaj wzbogacony o zamek, kieszenie czy kaptur. Taka odzież stosowana jest najczęściej też jako odzież robocza. Gramatura 300g/m2 i więcej pozwala na noszenie polarów jako kurtek, bez konieczności ubierania kolejnej warstwy odzieży (która też dodatkowo może krępować ruchy).

Ważną kwestią mogą okazać się również dodatki i sam fason bluzy. Należy dobrać odzież tak, aby przede wszystkim spełniała swoją funkcję. Dlatego też warto zastanowić się na tym, czy potrzebny będzie kaptur (czy może będzie krępował ruchy), czy zdecydować się na zamek pod szyję lub na całej długości( w zależności od tego, czy będzie używany w zmiennych temperaturach), czy kieszenie będą przydatne (na niezbędne drobiazgi). Istotną kwestią jest tez obecność ściągaczy, które zapobiegają przedostawaniu się zimna pod powierzchnię materiału.

Po zakupie polaru warto pamiętać, że należy prać go w niskiej temperaturze (najlepiej poniżej 30 stopni), na lewej stronie, aby zapobiec uszkodzeniom delikatnego materiału, a także utracie jego właściwości.

Podsumowanie

Warto jest zastanowić się nad doborem odpowiedniego polaru w związku z jesienią, która zawitała na dobre. Taki produkt może okazać się nie tylko idealną odzieżą roboczą dla pracowników, ale i doskonałym atrybutem na wycieczki w góry czy nawet dłuższe, wieczorne spacery. Wśród naszej szerokiej gamy produktów w tej kategorii na pewno znajdą Państwo coś dla siebie.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej