Koszulki sportowe: Jaką metodę znakowania wybrać?

21 sierpnia 2017 Autor: Martyna Ciudzińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/blog5.jpg 750 1200 20170821 Koszulki sportowe: Jaką metodę znakowania wybrać? Koszulki sportowe: Jaką metodę znakowania wybrać? Martyna Ciudzińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
koszulki-sportowe-jaka-metode-znakowania-wybrac.jpg
Koszulki sportowe: Jaką metodę znakowania wybrać?

Organizujesz event sportowy? Prowadzisz lokalną siłownię i szukasz koszulek sportowych dla swojego personelu? A może jesteś właścicielem sklepu sportowego? Jedno jest natomiast pewne – szukasz koszulek sportowych, które będą uszlachetnione w logotyp lub inny wybrany przez Ciebie nadruk i nadal zachowają swoje funkcje, jak na przykład przepuszczalność powietrza. Znakowanie odzieży sportowej, a w szczególności koszulek nie może jednak się odbyć za pomocą wszystkich dostępnych na rynku technik, a jedynie wybrane z nich mogą być użyte do znakowania odzieży sportowej. Jakie to metody i czym się charakteryzują? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Sitodruk – znakowanie koszulek sportowych

Sitodruk cechuje się przede wszystkim swoją trwałością, bowiem należy do najtrwalszych metod znakowania na rynku. Dodatkowo, jeśli Twój projekt nadruku jest wielokolorowy, to sitodruk doskonale odzwierciedli projekt na nadruku, dzięki szerokiemu wyborowi farb. Metoda druku sitowego jest opłacalna przy 30 sztukach, jednak istnieje możliwość wykonania nadruku przy mniejszych nakładach, z tym, że w takim przypadku trzeba się liczyć z wyższą ceną.

znakowanie koszulek sportowych sitodrukiem

Sublimacja – metoda znakowania odzieży sportowej

Sublimacja to technika niemal stworzona do znakowania odzieży sportowej. Dzięki temu, że nadruk powstaje poprzez proces chemiczny i wręcz wnika w tkaninę, to koszulki sportowe nadal spełniają swoje pierwotne funkcje. Nadruk przepuszcza powietrze oraz jest niewyczuwalny w dotyku. Dzięki temu, że nadruk wnika w tkaninę, metoda sublimacji należy do bardzo trwałych.

znakowanie koszulek sportowych sublimacją

Folia flex, flock oraz folia lateksowa – nimi również oznakujesz koszulki sportowe

Folie także nadają się doskonale do znakowania koszulek sportowych, a ich efekty mogą być bardzo ciekawe. Folią flex wykonamy jednokolorowe projekty, ale to nie wszystko! Tą metoda możemy uzyskać dodatkowe efekty, jak odblaskowy, neonowy lub brokatowy nadruk. Folia flock natomiast w dotyku przypomina zamsz, a folią lateksową mamy możliwość wykonać wielokolorowe nadruki. Co ciekawe ta metoda znakowania jest w pełni ekologiczna.

Znakowanie koszulek sportowych folią flex

Którą z tych metod najlepiej wybrać do oznakowania koszulek sportowych?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać poprzez uszlachetnienie koszulek sportowych w nadruk. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym, aby odzież nie straciła swoich funkcji, to wybierz sublimację, jeśli chcesz oddać głębię kolorów na nadruku – sitodruk nada się doskonale, a jeśli zależy Ci na niestandardowych efektach, to najlepszym wyborem będzie któraś z folii. Dostosowując metodę znakowania do swoich potrzeb, końcowy efekt na pewno będzie piorunujący.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej