Jakimi metodami można znakować odzież zamawianą w hurtowni?

04 października 2022 Autor: Anna Brzezińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/znakowanie-odziezy-reklamowej.jpg 750 1200 20221004 Jakimi metodami można znakować odzież zamawianą w hurtowni? Jakimi metodami można znakować odzież zamawianą w hurtowni? Anna Brzezińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
jakimi-metodami-mozna-znakowac-odziez-zamawiana-w-hurtowni.jpg
Jakimi metodami można znakować odzież zamawianą w hurtowni?

Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Przemyślane akcje promocyjne pomogą się wyróżnić na tle konkurencji i zwiększą widoczność marki. Reklama wymaga zastosowania różnego rodzaju nośników. Jednym z nich będzie odzież. A najlepiej, by była znakowana i zawierała logo firmy.

Kiedy zaczniemy przeglądać ofertę hurtowni na znakowanie odzieży, okaże się, że stosowanych metod jest co najmniej kilka. Chociaż ich nazwy mogą dla nas brzmieć tajemniczo, warto zaznajomić się z nimi bliżej. Dzięki temu łatwiej wybierzemy to, co nas interesuje.

Sitodruk – najpopularniejsza metoda na znakowanie odzieży reklamowej

Sitodruk bądź inaczej termotransfer jest jedną z najczęściej stosowanych technik nanoszenia grafik na odzież. Pozwala uzyskać względnie tanie nadruki, które jednocześnie są dobrej jakości. Najpierw wykonuje się szablon. Następnie nakłada się na niego drobną siatkę i robi odbitkę, a później przetłacza się na materiał farbę. Wśród największych zalet jest to, że znakowanie może dotyczyć praktycznie każdego materiału. Można nanieść na tkaninę dowolny nadruk i jest on bardzo trwały. Nie jest to jednak jedyne, co mamy do wyboru.

Druk DTG – fotograficzna jakość nadruku

Decydując się na druk DTG, na materiale będą mogły znaleźć się wszystkie kolory i głębie. To nowoczesna technologia cyfrowa, w której łączy się jakość i fantastyczną rozdzielczość fotograficzną. Metodę tę można przyrównać do wykorzystania drukarki atramentowej, z tym że zamiast papieru jest tkanina, a do naniesienia nadruku stosuje się specjalną głowicę. Druk można wykonać z dowolnego pliku graficznego. Nie można go zrobić na polarze i przy białych ubraniach efekt jest mniej trwały, niż przy sitodruku. Co więc na polarach? Na przykład haft komputerowy.

Na czapki, torby i polary haft komputerowy

Jeżeli zamierzamy wyposażyć swoich pracowników w czapki, polary, torby, to metodą nadruku, jaka sprawdzi się doskonale, jest haft komputerowy. Znakowanie odzieży reklamowej odbywa się z wykorzystaniem specjalnej maszyny hafciarskiej, która musi być kompatybilna z programem hafciarskim w komputerze. Takie znakowanie jest bardzo trwałe, a zastosowane nici są odporne na działanie wysokich temperatur. Ubranie z takim znakowaniem wygląda elegancko i prestiżowo. Nie można go jednak wykorzystać przy cieńszych materiałach.

Sublimacja – trwałe znakowanie

Jeżeli interesuje nas trwałe znakowanie odzieży, to dobrą propozycją będzie sublimacja. Może spotkać się z drugą nazwą – druk sublimacyjny. W tym przypadku wykorzystuje się możliwości zmiany stanu skupienia substancji. Zamiast przechodzić ze stanu stałego w ciekły, od razu związek przechodzi w stan gazowy. Najpierw wydruk robi się na papierze transferowym przy użyciu barwników wiążących się z włókami poliestrowymi. Zadrukowany papier wkłada się do specjalnej maszyny, gdzie nadruk przenosi się na tkaninę. Nie potrzeba do tego matrycy, wystarczy program komputerowy. Sam proces znakowania odzieży tą metodą jest szybki i prosty.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej