Jak wybrać odzież dla gastronomii? Czym się kierować? Podpowiadamy

05 listopada 2019 Autor: Mikołaj Grądecki
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/odziez-dla-gastronomii-jaka-wybrac.jpg 750 1200 20191105 Jak wybrać odzież dla gastronomii? Czym się kierować? Podpowiadamy Jak wybrać odzież dla gastronomii? Czym się kierować? Podpowiadamy Mikołaj Grądecki https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
jak-wybrac-odziez-dla-gastronomii-czym-sie-kierowac-podpowiadamy.jpg
Jak wybrać odzież dla gastronomii? Czym się kierować? Podpowiadamy

Każdy z nas wie, że dobre pierwsze wrażenie, to często podstawa do budowania dalszego dobrego wizerunku. Na jego podstawie budowana jest wstępna ocena naszej osoby lub firmy. Stara zasada „jak cię widzą, tak cię piszą” idealnie odzwierciedla potrzebę nieustannego dbania o wizerunek, który jest tak ważny w przypadku prowadzenia biznesu gastronomicznego. 

Odzież dla gastronomii - najważniejsze cechy

Ciekawostką jest, że każdego dnia w Polsce otwierany jest nowy lokal gastronomiczny. Wniosek z tego faktu jest kluczowy dla strategii prowadzenia przedsiębiorstwa. Konkurencja na rynku jest ogromna, a znalezienie niszy, która wyróżni lokal spośród innych, wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Niesamowicie ważnym jest, aby zbudować, a następnie zachować pełną spójność działań podejmowanych w zakresie: kuchni, wystroju wnętrza oraz odzieży służbowej. Wszystkie te aspekty powinny być ze sobą tożsame, tworząc całość w postaci restauracji czy baru. Dobrej jakości, schludna odzież dla gastronomii jest niesamowicie ważnym aspektem, jeśli chodzi o imponowanie klientom.


Wspomniana spójność jest istotna także dlatego, że to od niej, będzie w dużej mierze zależał, jaki obraz zostanie w głowie klienta, po wizycie w lokalu. Obsługa kelnerska, to element równie istotnym, co kucharze. To właśnie kelnerzy są wizytówką lokalu i pierwszymi, a być może nawet ostatnimi osobami z personelu, których klient spotyka w lokalu. Schludny ubiór, nienachalne formy i kolory oraz bezbłędnie zawiązany krawat, to detale na które w mniejszym bądź większym stopniu zwracają uwagę goście. Naturalnie, poza ubiorem jest jeszcze wiele innych czynników, które są istotne u obsługi, jednak skoncentruję się tylko na aspekcie odzieżowym. Prowadząc ekskluzywną restaurację właściwym wyborem może być elegancka koszulka z łatwo prasującego się materiału, odporna na wchłanianie plam i doskonale leżąca. Elegancki haft z nazwą restauracji i być może imieniem kelnera, z pewnością zwróci uwagę klientów i zapadnie w ich pamięć jako jeden z elementów świadczących o klasie lokalu. Jednak, gdy model firmy jest inny, a jest to nowoczesny street foodowy bar, to lepszym wyborem będą dopasowane koszulki polo z kolorowym motywem. W obu przypadkach ważne jest, by odzież do gastronomii odzwierciedlały profil lokalu.


Odzież dla kucharzy - jaką kupić?

Jeżeli chcesz, aby Twój personel wyglądał profesjonalnie, wybierz odzież wysokiej jakości. Wysokogatunkowe materiały i dbałość o detale wcale nie muszą oznaczać wysokiej ceny. Z własnego doświadczenia wiem, że pracownicy bardzo dużą wagę przykładają do oferowanych im narzędzi pracy. Nie tylko telefon, tablet czy laptop zaliczają się do tej grupy. Narzędziem pracy jest także firmowa odzież. To istotne, aby była ona wysokiej jakości i zapewniała odpowiedni komfort. Jestem przekonany, że pracownik korzystający z trwałych i dobrze wykonanych produktów będzie bardziej zadowolony i z większym zapałem będzie wykonywał powierzone obowiązki. Prawdopodobnie będzie miał także bardziej pozytywne zdanie na temat pracodawcy. Planując zamówienie, warto zaplanować jego podwojenie ponieważ dobrą praktyką jest zapewnienie minimum dwóch sztuk danej odzieży na pracownika.


Odzież dla kucharzy znajdziecie Państwo w specjalnie przygotowanej zakładce odzież dla gastronomii, gdzie umieściliśmy takie produkty jak: fartuchy, zapaski, bluzy dla kucharzy, koszule, czapki kucharskie, krawaty, saszetki dla kelnerów, akcesoria oraz wiele innych ciekawych propozycji.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej