Jak usunąć nadruk z koszulki - poradnik

02 stycznia 2023 Autor: Anna Brzezińska
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/jak-usunac-nadruk-na-koszulce.jpg 750 1200 20230102 Jak usunąć nadruk z koszulki - poradnik Jak usunąć nadruk z koszulki - poradnik Anna Brzezińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
jak-usunac-nadruk-z-koszulki-poradnik.jpg
Jak usunąć nadruk z koszulki - poradnik

Niskiej jakości nadruk z czasem może zacząć wyglądać nieestetycznie. Wiedza, jak usunąć go z koszulki jest niezbędna do tego, aby uratować daną rzecz. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak przywrócić T-shirtowi właściwy wygląd!

Jak usunąć nadruk z koszulki sposobem mechanicznym?

Mechaniczna metoda usuwania nadruku z koszulki jest skuteczna, jeśli chcemy się pozbyć gumowego nadruku, sitodruku lub naprasowywanki. Bardzo ważny w tym sposobie jest materiał, z którego zrobiony jest nasz T-shirt. Najlepiej, jeśli koszulki z nadrukiem są bawełniane, szczególnie jeśli jest to bawełna lepszej jakości.

Pierwszym krokiem ku usunięciu nadruku z koszulki jest jego podgrzanie. Najlepiej wykorzystać do tego żelazko i papier do pieczenia, który ochroni powierzchnię jego stopy. Papierem przykrywamy cały nadruk, a za pomocą żelazka podgrzewamy nadruk, pamiętając, aby temperatura nie była zbyt wysoka. Jeśli żelazko będzie zbyt gorące, nadruk po prostu się stopi i rozmaże po koszulce, przez co jego usunięcie zostanie znacznie utrudnione.

Podczas podgrzewania nadruku na koszulce, powinien rozpocząć się proces roztapiania kleju, dzięki któremu sitodruk czy nadruk gumowy będą w stanie się odklejać od materiału. Można również, zachowując należytą ostrożność, podważyć go przy pomocy nożyka. Odklejanie nadruku z materiału powinno następować powoli, tak by na tkaninie nie pozostały jego resztki. Jeśli na koszulce pozostaną niewielkie elementy nadruku, warto podgrzać je raz jeszcze i próbować usunąć analogicznie jak wcześniej.

Zamiast używać ciepła, można także użyć niskich temperatur występujących w zamrażarce. Jest to technika znacznie bezpieczniejsza dla materiału niż stosowanie preparatów chemicznych. Jak do usuwania nadruku z koszulki wykorzystać zamrażarkę? Nic prostszego! Otóż wkładamy złożoną koszulkę do jej środka, pamiętając, aby wzór był na górze, a po 8 godzinach należy T-shirt wyciągnąć. Nadruk pod wpływem niskiej temperatury powinien być popękany, co umożliwi jego łatwe i szybkie usunięcie.

Usunięcie nadruku z koszulki z pomocą środków chemicznych

Kolejnym, skutecznym sposobem na usuniecie nadruku z koszulki, jest sięgnięcie po chemiczne środki. Te profesjonalne preparaty odspajają klej, dzięki któremu nadruk trzyma się materiału koszulki. Co więcej, te specjalistyczne środki chemiczne zdecydowanie pomagają w usuwaniu nawet gumowych nadruków. Warto jednak pamiętać, że ich dostępność nie jest powszechna i można się sporo natrudzić, zanim uda się kupić dany środek. Najczęściej można się w nie zaopatrzyć u producenta koszulek z nadrukami.

Chcąc usunąć nadruk z koszulki preparatem chemicznym, należy mieć na uwadze, że koszt pojedynczej operacji może być dosyć wysoki, niekiedy przewyższający wartość samego ubrania. Ponadto profesjonalne środki nie nadają się do każdego typu odzieży i mogą powodować uszkodzenia tych delikatniejszych lub nawet odbarwienia. Dlatego, zanim sięgnie się po profesjonalne i chemiczne środki, warto wypróbować pozostałych metod.

Jak usunąć pozostałości po nadruku na koszulce?

Niezwykle często zdarza się tak, że pomimo wszelkich dołożonych starań, na koszulce i tak pozostają fragmenty nadruku, których nie udało się od razu usunąć. Mogą to być pozostałości kleju lub niewielkie elementy samego nadruku. Pamiętać trzeba, że samo wypranie takiej koszulki niczego nie zmieni. Pralka nie jest w stanie pozbyć się tych resztek. Trzeba delikatnie się ich pozbyć, uważając jednocześnie, aby nie zniszczyć materiału.

Jak usunąć nadruk z koszulki szybko i skutecznie? Warto wypróbować omawianą wcześniej metodę z żelazkiem i papierem do pieczenia. Żelazko powinno mieć styczność z materiałem jedynie przez krótką chwilę, a pergamin szybko oderwany. Sposób ten powinien pozbyć się tych małych elementów.

Innym sposobem na pozbycie się resztek po nadruku na koszulce jest zastosowanie specjalnych rozpuszczalników. Charakteryzują się one lekko tłustą konsystencją. Jeśli wolisz działać naturalnymi preparatami, warto sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego, który wykazuje silne właściwości rozpuszczające. Innym sposobem jest nałożenie na pozostałości po nadruku niewielkiej ilości oleju kokosowego i delikatnie potarcie, które powinno usunąć niechciane elementy.

Warto pamiętać, że nadruki i naprasowywanki nie wnikają wewnątrz struktury włókien, dlatego też odpowiednia i delikatna metoda usuwania nadruku sprawi, że ubranie nie zostanie uszkodzone i w dalszym ciągu będzie prezentowało się wyśmienicie. Co ważne, po procesie usuwania resztek należy wyprać koszulkę, aby pozbyć się tłustych plam. Dla wszystkich tych, którzy nie chcą ulubionej koszulki prać w pralce, mamy dobrą wiadomość.

Te tłuste plamy równie dobrze znikają po kontakcie z mydłem lub nawet płynem do mycia naczyń. Oprócz tego użyć można specjalnego preparatu, który stworzony został do usuwania tłustych plam. Ważne, aby koszulkę wyprać zgodnie z wytycznymi producenta, które umieszczone są na metce.

Jak widać, popsuty nadruk na koszulce nie musi oznaczać pożegnania się z ulubionym T-shirtem. Warto wypróbować którąś z opisywanych metod i przekonać się samemu, że można uratować tę popularną część garderoby.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej