Jak dobrać rozmiar oversize - poradnik

09 stycznia 2024 Autor: Anna Brzezińska
Ocena: 1.3/5 (liczba ocen: 4)
/zdjecia/jak-dobrac-rozmiar-oversize.jpg 750 1200 20240109 Jak dobrać rozmiar oversize - poradnik Jak dobrać rozmiar oversize - poradnik Anna Brzezińska https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
jak-dobrac-rozmiar-oversize-poradnik.jpg
Jak dobrać rozmiar oversize - poradnik

Wyznacznik luzu, swobodnego stylu i dowolność w kreowaniu outfitu – to powody, przez które ubrania oversize są tak popularne. Dziś tworzy się niemal dowolne elementy garderoby właśnie w tym nieskrępowanym nurcie modowym. Poznaj tajniki rozmiarówek oversize i sprawdź, jak dobierać takie ciuchy dla siebie!

Czym są ubrania oversize?

Zanim zajmiemy się tym, jak dobrać rozmiar oversize dla siebie, warto poznać, czym właściwie się charakteryzuje. Ubrania oversize to odzież, która jest celowo zaprojektowana i wykonana w rozmiarze większym niż standardowy rozmiar dla danej sylwetki. Ten styl ubierania się polega na noszeniu luźnych, obszernych ubrań, które nadmiernie przekraczają rozmiar ciała noszącej je osoby. To może obejmować oversize koszule, swetry, marynarki, spodnie czy sukienki.

Dlaczego ubrania oversize są tak chętnie wybierane? Styl oversize może różnić się w zależności od kultury, trendów mody i preferencji osobistych. Niektóre osoby wybierają odzież oversize, aby podkreślić swój indywidualny styl, podczas gdy dla innych jest to po prostu wygodny i modny sposób ubierania się.

Skąd wziął się trend na ubrania oversize?

Trend oversize ma swoje korzenie w historii mody i zmieniających się preferencjach społeczeństwa. W latach 60. i 70. XX wieku, pod wpływem ruchów społecznych, pojawiła się moda na noszenie luźniejszych, bardziej komfortowych ubrań. Ludzie zaczęli sprzeciwiać się konwencjonalnym normom, co miało wpływ na rozmiar oversize i jego coraz śmielsze pojawianie się na ulicach.

Nie sposób też nie wspomnieć o wpływie hip-hopu na sposób ubierania. W latach 80. i 90. XX wieku hip-hop stał się ważnym ruchem kulturowym, a z nim związane były luźne, ubrania oversize. Artyści hip-hopowi nosili ubrania w dużych rozmiarach, co stało się swoistym symbolem swobody i niezależności.

Komu pasują ubrania oversize?

Sięganie po ubrania w stylu oversize nie jest zarezerwowane dla konkretnej grupy wiekowej czy płci. Z jednej strony są dostępne w różnych krojach i fasonach, co sprawia, że mogą być noszone przez osoby o różnych kształtach ciała. Mogą one pomagać w zakrywaniu pewnych obszarów, jeśli ktoś tego pragnie, lub po prostu dodawać luz i swobodę ruchów.

Z drugiej strony odzież oversize często kojarzy się ze stylem casual, co sprawia, że jest doskonała na codzienne noszenie. Osoby, które preferują bardziej nieformalne i swobodne ubrania, mogą znaleźć w oversize wiele opcji pasujących do ich stylu.

Jak dobrać rozmiar oversize do swojej sylwetki?

Teraz zajmiemy się sednem sprawy, czyli tym, jak dobrać rozmiar oversize do swojego stylu i ciała. Może się wydawać, że styl oversize nie ma większych ograniczeń, ale trzeba uważać, by nie wyglądać groteskowo. Dlatego poznaj ważne zasady, jak wybierać rozmiar oversize stylowo!

Zachowaj proporcje

Chociaż oversize oznacza luźniejsze kroje, ważne jest zachowanie pewnych proporcji. Jeśli wybierasz luźną górę np. Ladies´ Oversized Hoody Build Your Brand, możesz zdecydować się na dopasowane legginsy, aby zrównoważyć sylwetkę.

Zwróć uwagę na długość

Nie chodzi o to, by postawić na garderobę za dużą na Twoją sylwetkę. Kluczem do tego, jak dobrać rozmiar oversize, jest sięgnięcie po ciuchy na Twoją sylwetkę, ale celowo zaprojektowane w stylu oversize. Upewnij się, że długość jest dla ciebie odpowiednia, aby uniknąć wrażenia, że ubranie jest zbyt duże. Zerknij jak to powinno wyglądać na przykładzie bluzy Women´s Cropped Crew Fleece Bella.

Sprawdź proporcje ramion

Niektóre modele oversize mogą mieć specyficzne kształty ramion, więc zwróć uwagę, czy pasuje to do twojej sylwetki. Unikaj efektu worka i zbyt długich rękawów, które przytłoczą Twoją sylwetkę i dodadzą Ci kilogramów. Idealnie to pokazuje koszulka Ladies´ Oversized Boyfriend Tee Build Your Brand.

Eksperymentuj

Nie bój się eksperymentować z różnymi rozmiarami. Wypróbuj kilka różnych wariantów, aby znaleźć taki, który spełnia twoje oczekiwania pod względem wyglądu i wygody.

Teraz styl oversize nie ma dla Ciebie już żadnych tajemnic. Sięgaj po ulubione fasony i typy odzieży, by stworzyć swój look zupełnie na nowo!

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej