Fullcap, snapback… a może po prostu czapka z daszkiem?

23 lipca 2018 Autor: Jolanta Kot
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/pexels-photo-1007804.jpeg 750 1200 20180723 Fullcap, snapback… a może po prostu czapka z daszkiem? Fullcap, snapback… a może po prostu czapka z daszkiem? Jolanta Kot https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
fullcap-snapback-a-moze-po-prostu-czapka-z-daszkiem.jpeg
Fullcap, snapback… a może po prostu czapka z daszkiem?

Wszyscy kojarzymy proste czapki reklamowe, które ze względu na swój staromodny wygląd szybko lądują w zapomnieniu zamiast być idealną promocją firmy. A gdyby tak postawić na modne kroje, ciekawe wzory i przede wszystkim – bardzo dobrą jakość? Wtedy uzyskujemy przepis na idealne, reklamowe nakrycie głowy.

Snapbacki

Nazwa czapki wzięła się od jej rodzaju zapięcia. „Snap” to nic innego jak zatrzask, a „back” - tył. Czapki te mają zupełnie prosty daszek, nieco wyższy i bardzo usztywniony przedni panel i przede wszystkim właśnie plastikowe zapięcie z tyłu, które pozwala na regulację rozmiaru. Snapbacki ze względu na możliwość wyregulowania obwodu występują zazwyczaj w jednym, uniwersalnym rozmiarze.

Ten rodzaj czapek bardzo często występuje w wersjach z kolorowym lub wzorzystym daszkiem albo z wyróżniającym się zapięciem w zupełnie innym kolorze. Popularne są też snapbacki całkowicie pokryte modnymi wzorami, takimi jak kwiaty czy moro.

czapki reklamowe

Fullcapy

Ten rodzaj czapek stanowi poniekąd opozycję dla snabacków. Na pierwszy rzut oka jest niemal taki sam : ma płaski daszek i wyższy, usztywniany przedni panel; ale tym różni się od swojego przeciwnika, że nie ma możliwości regulacji rozmiaru.

Czy to działa na niekorzyść fullcapów? Absolutnie nie. Fullcapy występują z reguły w kilku rozmiarach, stąd jest możliwość ich dopasowania do głowy. Łatwiejsze jest też ich znakowanie na tylnej części, ze względu na większą powierzchnię materiału.

Truckery

Czapki te zyskały na popularności w latach 60-tych wśród kierowców ciężarówek i farmerów amerykańskich podczas akcji promocyjnej firm przedsiębiorstw rolniczych. Kilkadziesiąt lat później truckery weszły na stałe do branży reklamowej stanowiąc świetną alternatywę dla typowych bejsbolówek (a kiedy nie pasuje nam prosty daszek). Czapki te charakteryzuje przede wszystkim nietypowy tył – poza daszkiem i panelem przednim w całości składają się z siatki, co gwarantuje idealny typ reklamowego nakrycia głowy w okresie letnim.

Daszki

Kojarzone głównie z latami 90-tymi dzisiaj idealnie sprawdzają się wśród sportowców, hostess czy pracowników gastronomii w ciągu lata. Wyposażone w zwężany panel przedni, często zapinane na rzep lub posiadające gumkę regulującą idealnie nadają się podczas upalnych dni, kiedy noszenie czapki zakrywającej całą głowę nie jest najlepszym pomysłem. Ze względu na możliwość idealnej regulacji rozmiaru, nie tylko dopasowują się do obwodu głowy, ale dodatkowo stanowią doskonałe podtrzymanie długich włosów.

Bejsbolówki

Najpopularniejszy model czapek z daszkiem i najbardziej uniwersalny. Swoje początki ma wśród amerykańskich bejsbolistów, którym służył jako ochrona przed słońcem. Daszek bejsbolówki jest wygięty (zależnie od modelu w większym lub mniejszym stopniu). Nie wszystkie czapki tego typu mają usztywniane panele, co jednak stanowi ich zaletę – można dopasować ich model wg potrzeb i wygody. Bejsbolówki posiadają regulowane zapięcie z tyłu, co pozwala idealnie dopasować rozmiar czapki. Występują one przede wszystkim w wersjach 5- i 6-panelowych.

Czy ilość paneli ma znaczenie?

Czapki z daszkiem różnią się między sobą nie tylko pod względem kroju ale i pod względem ilości paneli, z których są zbudowane. W tym wypadku możemy wyróżnić czapki 3-, 4-, 5-, 6- i 7-panelowe. Czapki 3-panelowe to przede wszystkim czapki o kroju wojskowym oraz kaszkiety. Czapki 5- i 6-panelowe to najpopularniejsze modele : bejsbolówki, snapbacki i fullcapy. Z 7 paneli wykonane są zazwyczaj czapki dla sportowców. Ilość paneli ma znaczenie przede wszystkim przy znakowaniu – logotypy firmowe najlepiej jest umieszczać poza szwami, które oddzielają od siebie poszczególne panele.

W obecnej chwili na rynku dostępnych jest wiele typów nakryć głowy, które pozwolą zarówno wyróżnić się w branży reklamowej, jak i wybiec naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Okres wakacyjny jest też idealnym momentem dla czapek z daszkiem, które mogą okazać się najbardziej praktycznym gadżetem reklamowym.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej