Czym powinna charakteryzować się odzież dla gastronomii? Odpowiada Ekspert

06 lutego 2020 Autor: Mikołaj Grądecki
Ocena: -/5 (liczba ocen: 0)
/zdjecia/odziez-dla-gastronomii.jpg 750 1200 20200206 Czym powinna charakteryzować się odzież dla gastronomii? Odpowiada Ekspert Czym powinna charakteryzować się odzież dla gastronomii? Odpowiada Ekspert Mikołaj Grądecki https://www.openwear.pl/favicon-196x196.png
czym-powinna-charakteryzowac-sie-odziez-dla-gastronomii-odpowiada-ekspert.jpg
Czym powinna charakteryzować się odzież dla gastronomii? Odpowiada Ekspert

Dobre pierwsze wrażenie, to w życiu zawodowym często podstawa do budowania dalszego pozytywnego wizerunku. Na jego podstawie oparta jest wstępna ocena naszej osoby lub firmy. Od niego zależy także to w jaki sposób zostaniemy odebrani. Stara zasada „jak cię widzą, tak cię piszą” idealnie odzwierciedla potrzebę nieustannego dbania o wizerunek, który jest tak ważny w przypadku pracy z klientami, a w szczególności podczas prowadzenia biznesu gastronomicznego. 

Odzież dla gastronomii - najważniejsze cechy

Interesujące jest to, że jak wynika z badań GUS, każdego dnia w Polsce otwierany jest nowy lokal gastronomiczny. Wniosek z tego faktu jest kluczowy dla strategii prowadzenia przedsiębiorstwa. Konkurencja na rynku jest ogromna, a znalezienie niszy, która wyróżni lokal spośród innych, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Niesamowicie ważnym jest, aby zbudować, a następnie zachować pełną spójność działań podejmowanych w zakresie: kuchni, wystroju wnętrza, obsługi klienta, ale także odzieży służbowej. Wszystkie te aspekty powinny być ze sobą tożsame, tworząc jedną całość w postaci lokalu gastronomicznego. Dobrej jakości, schludnie prezentująca się odzież dla gastronomii jest niesamowicie ważnym aspektem, jeśli chodzi o imponowanie klientom i wzbudzanie u nich zaufania.

Wspomniana spójność jest istotna także dlatego, że to od niej, będzie w dużej mierze zależał, jaki obraz zostanie w głowie klienta, po wizycie w lokalu. Obsługa kelnerska, to element równie istotny, jak to co jest przez nią serwowane. To właśnie kelnerzy są wizytówką lokalu i pierwszymi, a być może nawet ostatnimi osobami z personelu, których klient spotyka w lokalu. Schludny ubiór, nienachalne formy i kolory oraz bezbłędnie zawiązany krawat lub zapaska, to detale na które w mniejszym bądź większym stopniu zwracają uwagę goście. Naturalnie, poza ubiorem jest jeszcze wiele innych czynników, które są istotne u obsługi, jednak skoncentruję się tylko na aspekcie odzieżowym. Prowadząc ekskluzywną restaurację, właściwym wyborem może być elegancka koszulka z łatwo prasującego się materiału, odporna na wchłanianie plam i doskonale leżąca na osobie ją użytkującej. Elegancki haft z nazwą restauracji i być może imieniem kelnera, z pewnością zwróci uwagę klientów i zapadnie w ich pamięć jako jeden z elementów świadczących o wysokiej klasie lokalu. Jednak, gdy model firmy jest inny, a jest to nowoczesny street foodowy bar, to lepszym wyborem będą dopasowane koszulki polo z kolorowym motywem. W obu przypadkach ważne jest, by odzież do gastronomii odzwierciedlały profil lokalu.

Odzież dla kucharzy - jaką kupić?

Jeżeli chcesz, aby Twój personel wyglądał profesjonalnie, to wysokiej jakości odzież gastronomiczna będzie najlepszym wyborem. Wysokogatunkowe materiały i dbałość o detale wcale nie muszą oznaczać wysokiej ceny. Z własnego doświadczenia wiem, że pracownicy bardzo dużą wagę przykładają do oferowanych im narzędzi pracy. To istotne, aby była ona wykonana z wytrzymałych i przyjemnych materiałów oraz zapewniała odpowiedni komfort. Jestem przekonany, że pracownik korzystający z trwałych i dobrze wykonanych produktów będzie bardziej zadowolony i z większym zapałem będzie wykonywał powierzone obowiązki. Prawdopodobnie będzie miał także bardziej pozytywne zdanie na temat pracodawcy. Planując zamówienie, warto zaplanować jego podwojenie ponieważ dobrą praktyką jest zapewnienie minimum dwóch sztuk danej odzieży na pracownika.

Odzież dla kucharzy i pozostałych zawodów gastronomicznych, znajdziecie Państwo w specjalnie przygotowanej zakładce odzież dla gastronomii, gdzie umieściliśmy takie produkty jak: fartuchy, zapaski, bluzy dla kucharzy, koszule, czapki kucharskie, krawaty, saszetki dla kelnerów, akcesoria oraz wiele innych ciekawych propozycji.

Najtańsza Drukarnia Internetowa
Pomysłowe Gadżety Reklamowe
Znakowanie Odzieży Reklamowej